Czy polski zloty jest silna waluta?

Czy polski zloty jest silna waluta?

Monety świata - Poznaj Zbieranie Świat z monety

Każdy kraj na świecie ma swój własny system monetarny, a każdy z nich ma swoje własne monety. Dodawanie monety z całego świata do swojej kolekcji monet doda różnorodności i zainteresowanie do kolekcji. Wyobraź monety z Ameryki Północnej, Afryce, Japonii, Nowej Zelandii i Rosji. Możliwości są niemal nieograniczone.

Spójrz na Afryce. Każdy kraj w Afryce jest domem dla własnej kultury i monety pochodzące z tych krajów oferują niewielką część tych kultur. Podobnie jak wiele innych krajów, monety, które są z wcześniejszych czasów, które nie są już wykorzystywane są bardziej wartościowe. Przykładem może być RPA funta (ich użyć rand teraz). Południowoafrykańskim monety były dostępne w 1, 3 i 6 pensów, 1, 2, 2,5 i 5 szylingów i ½ oraz 1 funta. Wszystkie były pierwotnie wykonane ze srebra, ale począwszy od 1932 roku, niektóre z nich zostały wykonane w złocie. Złoto RPA Krugerrand jest wysoce kolekcjonowania monet i został po raz pierwszy wybity w 1967 roku, aby pomóc południowoafrykańskiego rynku złota.

Japonia i Chiny również przyczyniły się znacznie do świata zbieranie monet. Monety obu krajów różnią się od większości monet i są bardzo piękne. Chińskie monety zostały wykonane przez odlewanie zamiast odcięciu od matryc jak większość monet. To czyni je bardzo wyjątkowy. Większość chińskich monet były okrągłe z kwadratowym otworem w środku i ozdobione chińskimi literami i obrazami. Japończycy złożyli podobne monety dawno temu, i uczynił je z żelaza, miedzi, srebra i złota w zależności od tego ile moneta była warta. Japończycy umieścić dziurę w centrum więc monety można było przeprowadzić z łatwością na sznurku.

Choć nie jest tak stary jak innych monet na świecie, po raz pierwszy australijski monety wybite w 1910 Oceanic monet zostały również uwzględnione prawnym środkiem p łatniczym w Australii przez długi czas, a one miały wartość wymienną, który pracował z panującego systemu monetarnego.
http://epo-serwis.pl
- autor artykułu