Zloty a inne waluty

Zloty a inne waluty

Czym jest CoQ10 i dlaczego jest potrzebna

Koenzym Q10 jest chinon klasa związków organicznych, które występują w przyrodzie jako pigmenty. Te znajdują się rośliny, grzyby i niektóre bakterie. Struktura chemiczna CoQ10 jest podobny do witaminy K. Ponieważ korpus musi CoQ10 w niewielkich ilościach dla wielu ważnych funkcji, CoQ10 jest często uważane za podobne do witamin w swoich funkcji.

Organizm ludzki wytwarza własną CoQ10. Poziomy są najwyższe w ciągu pierwszych 20 lat życia, a zmniejsza się wraz z wiekiem. Organizm może zrekompensować poprzez źródeł żywieniowych.

CoQ10 została odkryta przez naukowców około 50 lat. Odkąd został wyizolowany, liczne badania kliniczne i badania potwierdzają znaczenie CoQ10 witaminy dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Warto zauważyć, że CoQ10 znaleziony zostanie skoncentrowana w narządach takich jak serce, mózg, wątroba, śledziona, trzustka, nerki-organy, które najbardziej potrzebują energii do wykonywania funkcji życiowych.

Koenzym Q10 jest nazywany ubichinon lub ubichinol, pochodzi od słowa "wszechobecny". CoQ10 witamina jest wszechobecny w organizmie znaleziono w mitochondriach (potęgą komórkowej) każdego ogniwa. Pomoce CoQ10 w konwersję składników pokarmowych (paliwo) w energię zwanego ATP adenozynotrójfosforanu. ATP jest często określany jako waluta energii przez komórki.

Gdzie mogę uzyskać CoQ10?

Organizm kontynuuje zrobić niższy poziom CoQ10 po 20 roku życia, a źródła żywieniowe obejmują ryby, mięso i jaja. Warzywa źródła to szpinak, brokuły, orzechy ziemne, kiełki pszenicy i produkty pełnoziarniste.

Ponieważ CoQ10 jest biuro rachunkowe gdynia rozpuszczalna w tłuszczach, dlatego jest lepiej wchłaniane przez organizm, gdy jest spożywane z tłustych. Formularz ubichinolu CoQ10 może mieć większe wchłanianie niż ubichinon.

Co CoQ10 może zrobić dla mnie?


- autor artykułu