Czy warto przewalutowac zlotego?

Czy warto przewalutowac zlotego?

Niebezpieczne chemikalia mogą zabijać ty i twoje dzieci

Odchylenie w nauce mówi nam raz po raz, że chemikalia w naszych produktach spożywczych i higieny osobistej są bezpieczne, ponieważ zostały one testowane na zwierzętach! Talidomid testowany "bezpieczne" u zwierząt, powodując poważne wady wrodzone dla ludzkich niemowląt, anty otyłości leków, Fen - fenylo testowany "bezpieczne" u zwierząt później okazał się powodować poważne zaburzenia serca u ludzi, lek przeciwzapalny, Opren ponownie , testowane 'bezpieczne' u zwierząt, ale zabił człowieka i zostawił ich z ciężkim uszkodzeniem wątroby.zasobnik do pompy ciepła ze stali nierdzewnej Lista za wprowadzenie w błąd "testów" zwierzę idzie w setki.

Oprócz oczywistych wad w badaniach bezpieczeństwa substancji chemicznych, niektóre substancje chemiczne nie zawsze wydaje się być problemem, gdy pierwsza odsłonięta. Na przykład, dodatek do żywności problemem niekoniecznie "pojawiają się" być problem natychmiast po spożyciu. Dość często efekty kumulują się, stopniowe gromadzenie się w organizmie wytwarza rollercoaster dni, niektóre dobre, niektóre złe. Niektóre dzieci są bardziej wrażliwe na żywności i innych substancji chemicznych i wyświetlać natychmiastowe efekty wkrótce po spożyciu lub ekspozycji. Efekty są zależne od dawki i tragicznie, dawka dla wagi, dzieci zużywają kilkakrotnie więcej dodatków niż dopuszczalnego dziennego pobrania (ADI) .a

Z pewnością Dodatki do żywności są bezpieczne? Â

Standardowy proces składania i zatwierdzania wniosków przedstawionych przez Food Standards Australia Nowa Zelandia FSANZ zawiera wymóg, że producenci dostarczą wystarczających dowodów naukowych na poparcie bezpieczeństwa dodatku. Generalnie, dodatki są testowane na dwóch gatunków zwierząt. Badane zwierzęta są następnie obserwowano żadnych efektów w DNA wykrywalnych linki do raka, duże znaczenie uszkodzenia narządu itp razie jakichkolwiek oznak wymienionych obserwowane są w wysokich dawkach, a następnie bez zaobserwowania poziom skutkowy powoli obniżając poziom dodatku aż zostanie wyświetlony na zwierzętach nie "zauważalny efekt".
dietetyk Niepołomice
- autor artykułu